Siedlisko Kłodno Apartamenty i Domki na Kaszubach

Poznaj

Okolicę

Zapraszamy, naturalnie

Odkryj uroki okolicy Siedliska Kłodno. Nasza lokalizacja nad jeziorem Mausz i w pobliżu lasu sprawia, że to doskonałe miejsce dla miłośników sportów wodnych, wędrówek i przyrody.

“Przeżyj niezapomniane chwile podczas wycieczek rowerowych, wędkowania, czy zwiedzania okolicznych atrakcji."

Jakie okoliczne atrakcje polecamy?

Oprócz nieskazitelnego powietrza kaszubskich lasów i czystej toni naszych jezior proponujemy Państwu okoliczne atrakcje turystyczne, które mogą umilić pobyt oraz przybliżyć historię i specyfikę naszego regionu.

Tuż przy ośrodku, w odległości 1 km, znajduje się wypożyczalnia żaglówek. Amatorom wodnych emocji proponujemy udział w spływie kajakowym rzeką Słupią, z kolei miłośników koni zachęcamy do odwiedzenia stadniny konnej, znajdującej się w odległości 2 km od naszego ośrodka.

Wśród najbliższych miejsc, które warto zobaczyć, trzeba wymienić Gród Gotów w Węsiorach, na którego terenie znajdują się kamienne kręgi oraz kurhany z okresu I-II w. n.e., czy zabytkowy kościół z 1874 roku w Sulęczynie.

Na nietypową lekcję historii, urozmaiconą ciekawymi atrakcjami, proponujemy się wybrać do oddalonego o 30 km Szymbarku, w którym mieści się Centrum Edukacji i Promocji Regionu, a w nim do zwiedzenia między innymi Dom Sybiraka z łagrem, przywieziony spod Irkucka, Bunkier oddziału partyzanckiego „Gryf Pomorski”, zrekonstruowany z użyciem oryginalnych elementów, Kościółek pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego, mieszczący dużo bardzo cennych pamiątek regionalnych i nie tylko, czy Muzeum Gospodarstwa Domowego. Do obejrzenia także najdłuższa deska świata – mierząca 46,53 m długości oraz największy fortepian świata. Najmłodszych zapewne zainteresuje Kaszubski Świat Bajek i Dom do góry nogami. W pobliżu znajduje się wieża widokowo w Wieżycy.

Nieco dalej – w odległości około 40 km – można zwiedzić Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, mieszczące się w XVIII-wiecznym dworku szlacheckim, w którym urodził się Józef Wybicki.

Osobom pragnącym bliżej poznać kulturę kaszubską polecamy wycieczki do Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich oraz do Muzeum Kaszubskiego im. Franciszka Tredera w Kartuzach. W niedalekim Bytowie można z kolei zwiedzić zamek krzyżacki. Kościerzyna na pewno przyciągnie wielbicieli kolei żelaznej – znajduje się tam Skansen „Parowozownia”.

Wczasowiczów zainteresowanych fauną zachęcamy do zwiedzenia Parku Edukacyjnego Zoo – Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie, w którym można między innymi zobaczyć ponad trzydzieści gatunków egzotycznych zwierząt i obejrzeć seans w nowoczesnym kinie 3D. Amatorom flory polecamy z kolei Gołubieński Ogród Botaniczny w Kaszubskim Parku Krajobrazowym, znajdujący się w Gołubiu. W pobliżu jest także coś dla pasjonatów architektury – Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie.

Naturalnie piękny wypoczynek

Czy

masz pytania?

Porozmawiaj

+48 601 933 366

Spotkaj

Kłodno 6a
83-320 Sulęczyno
Województwo Pomorskie

Obserwuj